صفحه اصلی / بهبود فردی / کلیپ انگیزشی رهبر واقعی

کلیپ انگیزشی رهبر واقعی

کلیپ انگیزشی رهبر واقعی

کلیپ انگیزشی رهبر واقعی

خیلی‌ها فکر می‌کنند به هر کسی که در صدر یک شرکت بزرگ نشسته و مسئولیت امر و نهی و اتخاذ تصمیمات مهم و کلیدی را دارد، می‌شود هم رئیس گفت هم رهبر.

اما این دو واژه با هم متفاوت هستند و هر رئیسی لزوما یک رهبر واقعی نیست.

رهبری چیست؟

رهبری به زبان ساده، به معنای تاثیرگذاشتن روی دیگران، نفوذ در دل آنها و همراه ساختن آنهاست. بنابراین زمانی که دیگران به دلخواه خود و نه از روی اجبار، از شما پیروی می کنند و با شما همراه می شوند، شما در حال رهبری کردن هستید.

معمولا در شرکت‌های بزرگ و نهادها از واژه رهبر به صورت رسمی استفاده نمی‌شود. اما بعضی از رئیس ها با ویژگی‌های خاص خودشان به تدریج در دل‌ها و ذهن‌ها، جا باز می‌کنند و فراتر از ریاست، به جایگاه رهبری می‌رسند.

خیلی از افراد تصور می کنند رهبری فقط مربوط به شرکت های کسب و کار بزرگ یا رهبری سیاسی جوامع و بنابراین مربوط به افراد خاصی است. این تصور البته غلط نیست اما بیانگر همه ماجرا نیست. در واقع رهبران سیاسی یا رهبران شرکت های بزرگ کسب و کار در بالاترین سطح در حال رهبری هستند.

درواقع همه در سطح خودشان و در موضوعات مختلف می توانند رهبر باشند و البته همزمان می توانند در رابطه با موضوعات دیگر پیرو باشند.

 

تفاوت رهبر و مدیر چیست؟

مدیر به دنبال کارآیی است و با کمترین هزینه می خواهد وظیفه محوله را انجام دهد. رهبر به دنبال تاثیرگذاری و نفوذ است و می خواهد بداند اساسا جهتی که در آن حرکت می کند درست است یا نه.

یک نفر می تواند همزمان هم رهبر باشد و هم مدیر و در هر یک قوی یا ضعیف باشد. حالت ایده ال آن است که یک مدیر بتواند خودش را به سطح یک رهبر ارتقا دهد.

در واقع رهبری و مدیریت دو نقش متفاوت هستند و لزوما به دو فرد متفاوت اشاره ندارند.

شاخص ترین تفاوت رهبری و مدیریت در آن است که فرآیند رهبری سلسله مراتب سازمانی نمی شناسد و بر اساس نفوذ بر دیگران بنا شده است.

در تصویر زیر خصوصیت مدیر و رهبر و چند تفاوت رهبر و مدیر را مشاهده می کنید:

 

کلیپ انگیزشی رهبر واقعی 2

  • رهبری به معنای نفوذ در دل دیگران و جلب حمایت و همکاری افراد است. اما مدیران قدرت خود را از سلسله مراتب رسمی تعریف شده در سازمان یا عرف های تعریف شده جامعه می گیرند.
  • مدیر به دنبال استفاده بهینه و کارامد از شرایط موجود است. اما کار رهبران ایجاد تحول در شرایط فعلی است.
  • مدیران معمولا از روی منطق وظایف تعیین شده دیگران را برای آنها توضیح می دهند، اما رهبر عمدتا با استفاده از انگیزش و تهییج هیجانی پیروان در آنها شور و اشتیاق برای حرکت به سمت اهداف را ایجاد می کند.
  • مدیران بیشتر به دنبال انجام درست کارها هستند و رهبران به دنبال انجام کارهای درست.
  • کار مدیر کنترل کردن دیگران و تنبیه و تشویق آنها با استفاده از قدرت رسمی است تا کارها انجام شود. رهبران این کار را با رفتار درست با دیگران و حمایت از عملکرد و استعدادهای آنها انجام می دهند.

یک رهبر واقعی استراتژی برای بردن نشان نمی دهد بلکه به شما یاد می دهد که چگونه بهترین باشید و چگونه بهترین خود را به نمایش بگذارید. یک رهبر واقعی به شما می آموزد چگونه بیشتر از آنی باشید که باور دارید. یک رهبر واقعی آنقدر با شما همراه و هم صدا می شود تا باور کنید که شما بهترین هستید. یک رهبر واقعی، رهبر تربیت می کند.

برای دانلود کلیپ انگیزشی رهبر واقعی اینجا را کلیک کنید و نظرات خود را برای ما بفرستید.

رهبری، قابلیت و مهارتی است که به شما کمک می کند در همه زمینه های زندگی خود موفق تر و تاثیرگذار باشید. بنابراین منطقی و ضروری است که روی افزایش قابلیت ها و مهارت های رهبری خود سرمایه گذاری کنید و دامنه موفقیت های خود را به طور فوق العاده ای گسترش دهید.

 

 

درباره

آکادمی رشد در زمینه های راه اندازی کسب و کار اینترنتی، توسعه کسب و کار اینترنتی، بازاریابی اینترنتی، ایجاد سیستم کسب و کار و توسعه کسب و کار ، سئو، رشد فردی و حرفه ای و آموزش سرمایه گذاری فعالیت می کند و تابحال دوره های جامع صفر تا صد کسب و کار اینترنتی، هوش رقابتی، موفقیت با مدیتیشن، جادوی پیام های پنهان، راه اندازی سایت با وی پی اس و میلیونر دیجیتالی را با هدف موفقیت شما در کسب و کار اینترنتی، رشد فردی و کسب درآمد از اینترنت تهیه کرده است.

داغ ترین ها

کریپتوتب و کسب بیت کوین رایگان، توهم یا واقعیت؟

کریپتوتب و کسب بیت کوین رایگان، توهم یا واقعیت؟

کریپتوتب و کسب بیت کوین رایگان، توهم یا واقعیت؟ اخیرا در فضای مجازی به ویژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *