صفحه اصلی / احمد حسینی، کارشناس فناوری اطلاعات که تنها با ۱۶ مشترک ایمیل، ۱۰ میلیون تومان درآمد کسب کرد.

احمد حسینی، کارشناس فناوری اطلاعات که تنها با ۱۶ مشترک ایمیل، ۱۰ میلیون تومان درآمد کسب کرد.

داستان احمد حسینی، متخصص آی تی را بخوانید که تنها با ۱۶ مشترک ایمیلی و چند مشاوره اینترنتی، توانست ۱۰ میلیون تومان درآمد کسب کند.


خلاصه بررسی موردی:

  • درباره احمد حسینی: وقتی آقای احمد حسینی در دوره راز جذب پول در اینترنت شرکت کرد، بدهی زیادی داشت. حالا درآمد خود را ۴ برابر کرده و بدهی هایش را یکی پس از دیگری پرداخت می کند. او حالا بازدهی سرمایه (ROI) خوبی در کسب و کار خود دارد.
  • دوره راز جذب پول در اینترنت چه کمکی به او کرد: آقای حسینی به کمک دوره راز جذب پول در اینترنت مهارت های خود و سپس نیازهای مبرم مشتریان خود را شناسایی کرد، و با تولید محتوای جذاب، اولین مشتریان کسب و کار خود را پیدا نمود.
  • نتایج: تنها با ۱۶ مشترک ایمیل، نزدیک به ۱۰ میلیون تومان بابت ارائه مشاوره بدست آورد.

اگر شما هیچ اقدامی نکنید، چگونه انتظار دارید

چیزی تغییر کند؟

آقای احمد حسینی، بنا به گفته خودش در چند سال پیش:

  • بدهی زیادی داشت
  • از کارش متنفر بود
  • خرج و دخلش با هم نمی خواند

 

سپس او تصمیم گرفت به جای اینکه منتظر یک روز خوب باشد، حرکتی کند و کنترل امور زندگی اش را بدست گیرد.

مصاحبه ما با او را بخوانید تا متوجه نگرش قدرتمند او شوید:

 

(آکادمی رشد)

آقای حسینی، خیلی ممنون که در این مصاحبه شرکت کردید.

لطفا کمی در مورد خودتان بگویید. وقتی در دوره راز جذب پول در اینترنت می خواستید شرکت کنید، یادم هست اشاره کردید که بدهی زیادی دارید و دخل و خرج شما با هم نمی خواند. دوست دارید کمی درباره آن روز ها صحبت کنید و به ما بگویید چطوری از آن شرایط به درآمد میلیونی رسیدید؟

بله درسته، کار قبلی که داشتم، درآمد خوبی نداشت. بدهی زیادی هم داشتم. وقتی با آکادمی رشد آشنا شدم، بطور جدی در مورد کارم و کسب درآمد بیشتر فکر کردم، نه اینکه منتظر بشینم تا یک روزی اتفاق خوبی بیفته، بلکه تصمیم گرفتم درآمد بیشتری بدست بیارم. در مدت ۸ ماه تونستم درآمدم را ۴ برابر کنم. طرز فکر من در مورد کسب و کار اینترنتی کاملا متفاوت بود. اما انگار یهویی  نگرش من تغییر پیدا کرد و علاوه بر کسب و کارم، در زمینه های دیگر زندگی هم خیلی بهم کمک کرد.

 

خب یادم هست قبلا خیلی بدهی داشتید و حالا بزنم به تخته، درآمد خوبی کسب می کنید. می توانید به ما بگویید چقدر درآمد کسب می کنید؟

همین قدر بدانید که درآمد من بیشتر از کار قبلی ام و درآمد خیلی از کارمندهاست.

 

خوبه، کسب و کار اینترنتی برای شما مزیت دیگری هم داشته؟

بله، من آزادی رو با کسب و کار اینترنتی حس کردم. یادم هست دوستم زنگ زد  و بهم گفت میخواد ازدواج بکنه. دوستم توی شیراز زندگی میکنه. به خودم گفتم بخاطر چی درآمد کسب می کنم. بهتره با زنم چند روزی بریم شیراز. هم زیارت کنیم هم سیاحت. بالاخره رفتیم شیراز و خیلی خوش گذشت. کاری که قبلا نمی تونستم انجام بدم. اما حالا می تونم هر وقت دوست داشته باشم، پیش کسایی که دوست شون دارم برم.

 

پس زندگی ثروتمندی دارید. هم خدا رو شکر، درآمد خوبی دارید. هم هر وقت هر کاری رو بخوایید میتونید انجام بدید، مسافرت برید و کارهایی را که دوست دارید انجام بدهید. این یعنی زندگی ثروتمند.

 

چرا مردم به سایت من بیایند و به حرف من گوش دهند؟

حالا، آقای حسینی کسب و کار خوبی دارد و درآمد غیرفعال خوبی را پس از گذراندن دوره راز جذب پول در اینترنت کسب می کند.

در ابتدای راه اندازی کسب و کار اینترنتی، سوالات زیر، ذهن او را مشغول کرده بود:

  • چرا مردم به سایت من بیایند و به حرف من گوش دهند؟
  • اگر به اندازه کافی خوب نباشم، چی؟
  • از کجا باید شروع کنم؟

اما دیدگاه او در مورد کسب و کار اینترنتی تغییر کرد. مصاحبه ما را دنبال کنید:

 

وقتی کسب و کار اینترنتی تان را شروع کردید، چه درگیری های ذهنی داشتید؟

خب دو درگیری ذهنی بیشتر از بقیه به ذهنم می اومد. اولین مورد به قول شما، سندروم ایمپاستر هست. وقتی این کار را شروع کردم با خودم فکر می کردم بقیه، خیلی از من جلو هستند و من اطلاعات زیادی در مورد کسب و کار اینترنتی ندارم. حس می کردم از بقیه عقب هستم و عصبی می شدم. دومین مورد این بود که، من در زمینه پررقابتی فعالیت می کنم و اگر در هر بازاری، شما نیاز مشتریان را نشناسید و اونها رو سریعا حل نکنید، از گردونه بازار خارج میشید. پس آمدم تحقیقاتم رو شروع کردم و با یکی از دوستانی که سایت خوبی در مورد بازار هدف من ایجاد کرده بود،  دوست شدم و حتی پیشنهاد نوشتن مطلب برای سایتش دادم. او فرد موفقی در این زمینه بود و من با او قرار گذاشتم که همدیگر را ببینیم. ما با هم صحبت کردیم و من متوجه شدم اونطوریکه فکر می کردم، اطلاعات او کمتر از اطلاعات من بود. اما از او چیزی یاد گرفتم، وقتی می خواست مطلبی را به بقیه یاد بده و در سایتش بگذاره، در مرحله اول خوب اون مطلب را یاد می گرفت و بعد آموزش می داد. این تفاوت او با بقیه رقبایش بود که باعث میشد همیشه مشتریان دائمی و وفادار داشته باشه.

 

خوبه، در مورد سندروم ایمپاستر همه ما فکر می کنیم که چه کسی به سایت ما میاد؟ یا چه کسی میاد محصولات ما رو بخره؟

وقتی من کسب و کار اینترنتی ام رو پس از گذراندن دوره شما شروع کردم، خیلی ها از من می پرسیدند: پولدار شدی؟ سوالات زیادی می پرسیدند، مثلا چقدر ترافیک داری؟ این سوال ها ممکن هست شما را نگران کند، شما چگونه تونستید سندروم ایمپاستر رو مهار کنید؟

 

اولا، من این مسئله را پذیرفتم که همچین چیزی وجود داره. حتی با خیلی ها که حرف می زدم این مشکل را داشتند، حتی با خود شما که صحبت می کردم، تایید می کردید. فکر می کنم برای همه این مسائل پیش میاد و شما باید اولا صادقانه بپذیرید و بعد روی آن کار بکنید.

شما که با دوره راز جذب پول در اینترنت پیش می رفتید، چه درگیری های ذهنی دیگری داشتید؟

یکی دیگر از این مسائل، که خیلی هم مهمه تولید محتوا بود. تولید محتوا، موضوع تازه ای برای من بود. مخصوصا که در آن سطح و چند بار در هفته باید مطلب می نوشتم. من احساس ترس داشتم. سایت های دیگر را می دیدم که صدها پست و مطلب دارند. خیلی سخت بود و فکر می کردم قبل از اینکه موفق شوم، باید صدها پست و مطلب بنویسم. اما بعد از خودم پرسیدم برای نوشتن یک مطلب چه چیزهایی لازم هست و آنها را در هفت یا هشت مرحله خلاصه کردم. بعد برنامه ریزی کردم و هر بار یک مرحله را انجام میدادم و بعد میرفتم مرحله بعدی. به مرور شما بهتر میشید و می توانید به راحتی محتوا تولید کنید. به مرور می توانید سیستمی ایجاد کنید و برنامه بریزید تا مطالب بیشتر و بهتری بنویسید.

 

درسته، کمی در مورد سیستم صحبت کنید. یکی از چیزهایی که در دوره راز جذب پول در اینترنت یاد گرفتیم این بود که خیلی ها وقتی می خواهند کاری را شروع کنند، روی تکنیک ها گیر می کنند. مثلا وقتی می خواهند سایتی راه اندازی کنند، اولین کاری که می کنند اینه که از خودشان می پرسند از چه سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده کنم؟ کدوم پوسته حرفه ای را انتخاب کنم؟ چه گرافیکی برای سایت من خوبه؟ و تمام این موارد به ذهنشان میاد و آخر سر هیچ کاری نمی کنند!

اما ما در دوره راز جذب پول در اینترنت یاد گرفتیم که اگر به یک سیستم اعتماد کنید و این هفته روی کارهایی که باید انجام دهید تمرکز کنید، و بقیه کارها را به هفته های بعد موکول کنید. می توانید کمی در باره این موضوع صحبت بکنید که شما چگونه این کارها را انجام دادید؟

بله، باید کارها را مرحله به مرحله و گام به گام انجام داد تا تمام بشه. مثلا اگر بخوام مطلبی بنویسم،  باید خوب باشه، اما چطوری مطلب خوبی بنویسم؟ باید مطلبی که می نویسم را ویرایش کنم. برای اینکه ویرایشش کنم، باید بنویسم. برای اینکه بنویسم باید موضوع و ایده خوبی داشته باشم. معمولا من مهندسی معکوس می کنم و بعد روی چیزهایی تمرکز می کنم که در آینده برای من مفید باشه. من جمعه ها لپ تاپم رو روشن نمی کنم. تمام ایده هایی که به ذهنم میاید را روی کاغذ میارم. و هر جمعه باید ۱۰ تا ۱۵ ایده را بنویسم.

 

خیلی خوبه، شما در واقع کارها را به چند مرحله تقسیم می کنید و بعد آنها را انجام می دهید.

خیلی خوبه که جمعه ها، هر چیزی به فکرتون میرسه روی کاغذ میارید. و وقتی می خواهید مطلبی بنویسید، از این ایده ها کمک می گیرید و مطالب خوبی می نویسید.

دیگه کلافه نیستید که صفحه جدیدی رو باز بکنید و ندونید چی باید بنویسید!

دقیقا!

 

” نمی خواهم وقتم تلف شود”

آقای حسینی با کار تمام وقتی که داشت، نمی خواست سال ها سعی و خطا کند. او به دنبال یک سیستم گام به گام بود که مراحل دقیق راه اندازی کسب و کار اینترنتی را به او نشان دهد طوری که بتواند در زمان صرفه جویی کند و نتیجه خوبی هم بگیرد.

بخش مهمی از این سیستم، تولید محتوایی بود که مردم حاضر باشند بابت آن به شما پول پرداخت کنند.

صحبت های جالب آقای حسینی را در مورد اینکه چگونه توانست نظر مشتری خود را در کمتر از ۳ ثانیه جلب کند، بخوانید:

 

آقای حسینی، چه چیز متفاوتی را در این دوره یاد گرفتید؟

بیشتر از همه، جایگاه سازی برای محصول. اولا اگر شما مهارتی داشته باشید، می تونید با آموزش این مهارت به بقیه، درآمد کسب کنید. بنابراین، من باید اولا مهارت ها و استعدادهای خودم رو پیدا می کردم و بعدا افراد علاقه مند به اونها رو پیدا می کردم. هر کسی مهارت های منحصربفردی داره و من در این دوره یاد گرفتم چه مهارت هایی دارم و چگونه بازار هدفم رو پیدا کنم و با زبان مخاطب ها صحبت کنم.

وقتی بازار هدفم را پیدا کردم، نمی دانستم اونها چه چیزی می خوان! پس از آنها به زبان خودشان، سوال پرسیدم و نتیجه اش برایم جالب بود! تقریبا تمام جواب ها یکسان بود! انگار یک جمله را تکرار می کردند! این نشان میداد که نیاز مبرمی وجود داره و باید روی این نیاز کار کنم.

 

پس قبل از اینکه محصولی تولید کنید، شروع به تحقیق کردید و متوجه شدید در این زمینه تقاضا وجود داره. بازار خوبی داره و در واقع، مخاطبان این محصول را می خواهند. اما بقیه چه کاری می کنند؟ زمان زیادی میذارن روی راه اندازی سایت و جمع کردن لیست ایمیل و تهیه دوره های ویدیویی یا کتاب پی دی اف و … و در سایت شون میذارن! اما چه نتیجه ای می گیرند؟ هیچ کسی محصولی که تولید کردن، نمی خره!

در آخر ناامید میشن. چون این همه زمان گذاشتن و هزینه کردند. اما نمی دونن کجای کارشون اشتباه بوده!

آیا مطالب سایت اونها مشکل داره؟ یا قیمت گذاری مناسبی نکردن؟

اما شما از پس این مسئله بخوبی برآمدید، با تحقیق بازار شروع کردید و این کار دشواری نیست. لطفا کمی در مورد این موضوع صحبت کنید.

آره، کار زیاد سختی نبود. یعنی اگر کمی اطلاعات در زمینه ای داشته باشید، مثلا سایت ها و کتاب های مطرح در آن زمینه را ببینید و بخوانید، متوجه میشید وقتی مردم می خوان در مورد چیزی اطلاعاتی کسب بکنند، سراغ کدوم سایت ها میرن. شما میرید سراغ مدیر اون سایت ها و از اونها سوال می کنید چه چیزهایی جواب میده یا چه مشکلاتی دارن؟

شما باید درباره این موارد تحقیق بکنید و فکر می کنم کمی از سختی این کار، همین جاست.

همانطوریکه شما در دوره توضیح دادید، نیازهای اولیه و ثانویه وجود داره و خیلی از افراد، موقع پیدا کردن نیاز مبرم افراد اشتباه می کنند که این موضوع رو در دوره خیلی خوب توضیح دادید. شما چند ثانیه بیشتر وقت ندارید که دقیقا نیاز مخاطب تون رو شناسایی کنید.
دقیقا، مسائل مختلفی در مورد کسب درآمد وجود داره. ما نیازهای اولیه و نیازهای ثانویه داریم. نیازهای ثانویه مثلا می خواهیم روی دوستامون تاثیرگذار باشیم یا بقدری درآمد داشته باشیم که نیاز نباشه همسرمون هم کار بکنه!

خب خیلی هم خوبه اما وقتی شما هر روز صبح از خواب بیدار میشید، این موارد به ذهن تون نمیاد. شما باید بدونید یک نیاز اولیه مساوی ۱۰۰ نیاز ثانویه هست، در واقع ترکیب علم و هنر رو در این دوره آموزش میدیم.

خب یکی دیگر از نکات مهمی که در این دوره با هم کار کردیم، در مورد خواسته واقعی مشتریان هست. یادتون میاد؟ کمی در مورد این موضوع صحبت کنید که فکر می کردید مخاطبان شما چه چیزی می خوان و در این دوره چی یاد گرفتید؟

خب من اوایل می گفتم می تونم سایت شما راو تحلیل کنم و سئوی سایت شما رو بهتر کنم تا در موتورهای جستجو مثل گوگل در اول صفحه جستجو باشید.

معمولا می گفتند خوبه! این جمله نشان میداد که علاقه ای به این موضوع ندارن.

اما به مرور در تحقیقاتم متوجه شدم چیزی که مخاطب های من می خواستند، جذب ترافیک بیشتر و توسعه و رشد کسب و کارشون بود.

خب لزومی نبود روش خودم رو تغییر بدم. کافی بود جایگاه سازی کنم و بیشتر روی جذب ترافیک تمرکز کنم. در غیر اینصورت، نیاز بازار هدف من برآورده نمیشد.

 

درسته! شبیه دنیای فیتنس و بدنسازی هست. شما نباید به بقیه بگید کلی تمرین به شما میدم. اونها می خوان شکم شش تکه داشته باشن. در واقع برای اینکه شکم شش تکه داشته باشن هم باید کلی تمرین بکنن اما شما باید روی چیزی که مردم می خوان زوم کنید و بعد چیزی رو که نیاز دارن به اونها بدید. این موارد رو با جزئیات کامل در این دوره توضیح دادیم. ساده به نظر میرسه اما برای اینکه نتیجه بگیرید، باید اصولش رو رعایت کنید. لطفا کمی در مورد این موضوع صحبت کنید.

بله، به نظر ساده میاد اما در واقع خیلی سخته. شما نباید روی نظرات خودتون پافشاری کنید، مثلا چون من این رو دوست دارم، بقیه هم دوست دارن! شاید چیزی نباشه که مخاطب های شما میخوان! شما باید خوب گوش کنید، باید ببینید اکثرا چه چیزی میگن و بعد کلمات و جملات دقیقی که مخاطبان شما بکار می برند رو بدونید. در غیراینصورت شکست می خورید. چون هزاران رقیب دارید.

 

فکر می کنم خود شما هم می تونستید سعی و خطا کنید و خودتون کشف کنید چه کارهایی رو باید انجام دهید، اما اگر خودتون به تنهایی مواردی که در این ۸ هفته یاد گرفتید رو انجام می دادید، به نظرتون چقدر طول می کشید؟

خب شاید سال ها طول می کشید، و شاید با این جزئیات و دقت این کار رو انجام نمی دادم!

 

آقای حسینی وقتی متوجه نیاز مبرم مشتریان خود می شود، مطالب خود را به زبان آنها ارائه می کند و نتایج «جالبی» می گیرد.

آقای حسینی با یادگرفتن تکنیک های حرفه ای دوره راز جذب پول در اینترنت، و با بکار بردن تنها یک تکنیک از این دوره، ۱۰ میلیون تومان درآمد کسب می کند:

 

فکر می کنم تجربه متفاوتی داشتم. من ۱۶ نفر در لیست ایمیلم داشتم، و روی تولید محتوا کار می کردم. یک بار در انتهای ایمیل هایی که می فرستادم، آدرس سایتم رو قرار دادم. من مطالب متنوعی رو برای لیست ایمیلم می فرستادم. مطالبی که حتی ربطی به کسب و کار اینترنتی من نداشت. در واقع داشتم تحقیق می کردم.

یک روز ایمیلی برام رسید که روی لینکی که در پایین ایمیلم گذاشته بودم، کلیک کرده بود و مطالب سایت منو خونده بود. به من گفت مطالب جذابی نوشتم و درخواست مشاوره کرد.

 

خیلی جالبه! خب شما در این دوره یاد گرفتید چطوری محتوای خوب تولید کنید، یاد گرفتید ایده سودآوری انتخاب کنید و قبل از طراحی و تولید محصول، این ایده رو تست کنید تا ببینید سودآور هست یا نه و در بازار هدف شما چقدر تقاضا وجود داره.

بعد مطالبی بنویسید که برای مخاطبان شما جذاب باشه. شما لینک سایت تونو در انتهای ایمیل هایی که می فرستادید قرار دادید و ۳ درخواست برای مشاوره دریافت کردید.

دقیقا! واقعا تجربه جالبی بود!

 

اولا به شما تبریک می گم، خیلی جالبه. می تونید بگید چقدر از این سه مشاوره، درآمد کسب کردید؟

حدود ۱۰ میلیون تومان.

 

با لیست ایمیل ۱۶ نفری؟

بله

 

عالیه! شما نتیجه جالبی از این دوره گرفتید، اولش می خواستید یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید. درست مثل من. می گفتید اطلاعات خوبی درباره فلان چیزها دارید، پس کافیه یک محصول آموزشی درباره اون چیزها طراحی کنید و به بقیه هم آموزش بدید. اما پس از این ۸ هفته، چقدر طول کشید تا از شما مشاوره بخوان؟

حدود ۵ هفته طول کشید.

 

چه احساسی داشتید؟

باورکردنی نبود. من هنوز نمی دونستم چطوری مشاوره بدم. الان هم دارم روی این موضوع کار می کنم. خیلی جالبه که یک لینک در آخر ایمیل هایم، باعث شد چند میلیون تومان درآمد کسب کنم.

 

آیا دوره راز جذب پول در اینترنت برای شماست؟

حرف آقای حسینی در مورد تفاوت بین دوره راز جذب ثروت در اینترنت و دوره ها و روش های دیگر (از جمله راه اندازی کسب و کار اینترنتی توسط خودتان و سعی و خطا) :

 

پس در ۵ هفته شما ۱۰ میلیون تومان درآمد کسب کردید، به افرادی که می خوان در این دوره شرکت کنند، چی میگید؟ خیلی ها می خوان کسب و کار اینترنتی داشته باشند. شما از کاری که به اون علاقه مند هستید، درآمد کسب می کنید و زندگی دلخواه تون رو می سازید. زمان هم دست خود شماست، می تونید با دوستانتون بیرون برید، یا هر زمان که خواستید استراحت بکنید، یا هر جایی که می خوایید برید. خیلی ها این آزادی رو دوست دارند. مثلا من، برنامه های خودم رو دارم و می تونم موضوعی رو بخوبی یاد بگیرم و اون رو به افراد زیادی آموزش بدم. به افرادی که می خوان در این دوره شرکت کنند، چه توصیه ای دارید؟

میخوام بگم همین امروز کارتون رو شروع کنید. اگه می خوایید در این دوره شرکت نکنید، صرفا آرزو و رویای شما اتفاقات خوبی رقم نمیزنه. مثلا اگر می خوایید کتابی بنویسید، خب ۵۰ درصد راه رو رفته اید. اما با این دوره، می تونید گام به گام موارد رو انجام بدید و سریع تر نتیجه بگیرید. بجای اینکه بخوایید چیزی تولید کنید و منتظر بمونید کسی سراغ شما بیاد و محصول شما رو بخره، بنظر من هر کسی که در این دوره شرکت بکنه، از راه اندازی سیستم و بکار بستن ترفندها، نتیجه خوبی می گیره.

 

شما چه درگیری های ذهنی  دیگری داشتید که بقیه هم با این درگیری های ذهنی مواجه بودن مثلا سندرم ایمپاستر یکی از این موارد بود. یا مثلا این سیستم یا دوره برای فلانی که اطلاعات خوبی در این زمینه داره جواب میده، برای من که فقط یک طراح هستم یا هر چیز دیگری، جواب نمیده!

خب فکر می کنم علاوه بر مواردی که گفتم، موانع دیگری هم وجود داره. مثلا فکر کنید بقیه از شما بهتر هستند، فکر می کنم هر کسی که شما رو دنبال میکنه، یه چیزی در درونش داره که بقیه حاضر هستند بابت اونها پول پرداخت بکنند. شما وقتی ایده مناسب کسب و کار را پیدا کردید، کافیه به شکل درست و به زبان مخاطبانتون، بازاریابی کنید و این موارد شدنیه.

 

به دانشجویان دوره راز جذب پول در اینترنت بپیوندید

(دوره راز جذب پول در اینترنت در حال حاضر بسته است، شما می توانید در لیست انتظار دوره ثبت نام کنید تا جزو اولین افرادی باشید که به محض فعال شدن دوره، در آن شرکت کنید و از تخفبف های اولی ها بهره ببرید)