صفحه اصلی / الناز جمالی: چگونه بازار مناسب را پیدا کرده و موفقیت خود را چند برابر کنید

الناز جمالی: چگونه بازار مناسب را پیدا کرده و موفقیت خود را چند برابر کنید

کسب و کار اینترنتی پرسود خود را راه اندازی کنید

الناز جمالی: چگونه بازار مناسب را پیدا کرده و موفقیت خود را چند برابر کنید

خانم جمالی، کارمند متاهلی که ۵۵۰ مشترک ایمیل اول خود را

در کمتر از ۲ ماه جمع کرد.


خلاصه بررسی موردی:

 

  • درباره الناز جمالی: خانم جمالی کارمند است و متاهل. حسابی سرگرم کار و زندگی است، اما با برنامه ریزی توانست ۱۰ کیلو وزن کم کند و خیلی دوست دارد تجربه اش را به دیگران هم آموزش دهد.
  • دوره راز جذب پول در اینترنت چه کمکی به او کرد: دوستان خانم جمالی از او می پرسیدند چطوری وزنت را کم کردی. خانم جمالی به آنها می گفت چگونه وزن خود را کم کرده. اما هیچ کسی به حرف های او عمل نمی کرد. او به کمک روانشناسی ذهن و تحقیقات بازار هدف، توانست خود را از دیگر افرادی که در زمینه کاهش وزن کار می کنند، متمایز سازد.

 

  • نتایج: خانم جمالی بیش از ۵۵۰ نفر را در لیست ایمیل خود تنها در ۲ ماه (در هفته اول ۱۵۰ نفر) جمع کرد و کسب و کاری را در کنار کار اولش راه اندازی کرد. او در سال اول ۱۵ میلیون تومان، در کنار کار اولش درآمد کسب نمود – و حالا ماهیانه درآمد میلیونی دارد.

 


 

“زمانی برای اشتباه کردن ندارم”

 

خانم جمالی با اینکه شاغل بود و ازدواج کرده بود، توانست ۱۰ کیلو وزن کم کند. افراد دیگر که خانم جمالی را می دیدند، از او می پرسیدند  چگونه وزنش را کم کرده است.

 

خب، خانم جمالی با اینکه شما کارمند هستید و ازدواج کردید، چطوری تونستید ۱۰ کیلو وزن کم کنید؟

میخوام در مورد این صحبت کنیم که چطوری این تجربه رو به یک کسب و کار اینترنتی تبدیل کردید و با اینکه سر شما حسابی شلوغه، اما این کارو انجام دادید. چی شد تصمیم گرفتید کسب و کار اینترنتی تونو درباره کاهش وزن راه اندازی کنید؟

خب من خیلی تلاش کردم تا وزنم رو کم بکنم و تناسب اندام داشته باشم. بعد از اینکه چند سالی از زندگی متاهلی گذشت، با رژیم غذایی سالم آشنا شدم و ورزش رو در کنار رژیم غذایی سالم  رعایت می کردم. به این شکل خیلی سریع تونستم ۱۰ کیلو وزن کم کنم و کاهش وزنم ثابت باقی ماند. این کار به نظرم خیلی آسون اومد. خیلی ها هر روز از من می پرسیدند چطوری وزنم رو کم کردم. من هم تمام کارهایی که کرده بودم، می گفتم.

 

دوست داشتید به بقیه کمک کنید، درسته؟

بله، من فرمول جادویی برای کاهش وزن کشف کرده بودم اما هر موقع که تمام نکات و کارهایی که من برای کاهش وزن انجام داده بودم، به بقیه می گفتم همیشه بهانه می آوردن که نمی تونن این کارو  انجام بدن. مثلا به دوستام میگفتم باید صبحانه سالمی بخورید و اونا خیلی راحت می گفتن که ما سرکار میریم، وقتش رو نداریم یا حوصله نداریم! یا وقتی کارهای دیگه ای که به کاهش وزن کمک میکنه، پیشنهاد میدادم بهانه می آوردن و میگفتن من نمی تونم کمتر نان بخورم و …

من واقعا نا امید میشدم. برام سوال بود چرا هیشکی به حرف هام گوش نمیده کجای حرفام یا کارم اشتباهه؟

 

واقعا برای من هم جالبه چون من هم اینو تجربه کردم. خیلی ها موفقیت شما رو می بینند و می دونن که باید وزن شونو کم بکنند، میخوام از شما بپرسم، وقتی دوستان شما سوالی ازتون می پرسن، دقیقا چه کلماتی بکار می برند؟

معمولا میگن خیلی تلاش کردم، اما نتیجه ای نگرفتم، یا رژیم غذایی می گیرند ورزش می کنند اما نتیجه ای نمی گیرند یا مثلا احساس خستگی می کنند، نیاز به انرژی بیشتری دارند!

 

وقتی به حرف آنها گوش کردید، نکته جالبی چیزی هم متوجه شدید؟

متوجه شدم مسائلی فراتر از اینکه چه چیزهایی بخورند، یا چقدر باید ورزش کنند، وجود داره. متوجه شدم مسائل روانی زیادی برای کسی که میخواد وزن کم کنه، وجود داره. و این مسائل بیشتر از اینکه میخوان وزن کم بکنند، روی اونا تاثیر میذاره.

 

 

خانم جمالی، دقیقا همان چیزی که بازار هدفش نیاز داشت، ارائه می کرد. مثل:

  • ترفندهای تغذیه سالم در بیرون از خانه
  • رژیم دقیقی که او برای کاهش وزن استفاده کرده بود
  • ارائه پیشنهادات و تغییرات کوچکی که تاثیر زیادی روی سلامتی می گذارد

اما هیچ کسی به حرف هایش گوش نمی کرد!

 

“به نظر شما، چرا هیچ کس به حرف او گوش نمی کرد؟”

 

پس خیلی ها از شما می پرسند چطوری وزنت رو کم کردی؟ چه غذاهایی خوردی؟ و شما دقیقا می گید چیکار کردید و انتظار دارید که اونا هم عمل کنن، اما نمیکنن. چرا؟

واقعا خنده داره. من کاملا به اونا می گفتم چیکار باید بکنند چه غذاهایی بخورند، چیکار بکنند تا وزنشون کم بشه. از من راز لاغر شدن رو می پرسیدند و من با کمال میل بهشون می گفتم چیکار باید بکنند، اما هیشکی کارهایی رو که می گفتم انجام نمیداد!

 

چرا؟ شما که هر چیزی می خواستند، می گفتید. پس چی میشد؟

فکر می کنم دنبال یه فرمول جادویی برای کاهش وزن هستند! اما وقتی راهکاری که من برای کاهش وزن استفاده کردم، بهشون میگم، نمی دونم چرا نمی تونن مواردی که بهشون توضیح میدم، انجام بدن. فکر می کنم این سوالیه که باید جوابش رو پیدا کنم

 

خیلی خوبه، و نکته قابل توجهی هست برای تمام افرادی که می خوان کسب و کار اینترنتی شونو شروع کنند. اینا مسائلی هستند که وقتی شما کارتون رو شروع می کنید، نمی بینید مثلا وقتی استارت می زنید، فکر می کنید میدونید دیگران چی می خوان!

من هم در اوایل کسب و کارم، چیزهایی که دوستام می خواستند در اختیارشون قرار میدادم. اما کسی به حرفهام گوش نمی کرد. از خودم می پرسیدم: آیا کار من اشتباهه؟

آیا مشکل از اوناست؟ بعد شروع می کنید به قضاوت در مورد اونا. اما کاری که شما انجام دادید، جالب بود. چون به درون خودتون رجوع کردید و از خودتون پرسیدید چیزی که میخوان بهشون میدی، و اونا بهش عمل نمی کنن! پس یه مشکلی وجود داره و بعد شروع کردی به گوش دادن! میتونی در مورد این موضوع به ما توضیح بدی؟

من از افرادی که از من راهنمایی می خواستند، سوال کردم. علاوه بر اینکه بهشون می گفتم چیکار باید بکنند ازشون سوال می کردم چرا میخوان وزنشون رو کم کنند؟ یا هدفشون چیه؟

متوجه شدم بسیاری از اونا مشغله زیادی دارن. از مسائل خانه و ازدواج و بچه گرفته تا کار! کنترلی روی تغذیه شون نداشتند! یا بعضی ها واقعا می خواستن انرژی بیشتری داشته باشن، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشن اما نمی دونستن چطوری باید تناسب اندام داشته باشن. متوجه شدم معمولا افراد آرزوهای دیگری در کنار کاهش وزن دارن! مثل انرژی و وقت گذاشتن برای خانواده شون، شادی بیشتر اعتماد به نفس بیشتر.

 

خب چیزهایی که اشاره کردی،من رو به یاد گذشته مینداره، اما وقتی کسب و کار اینترنتی تونو شروع کردید، نمی دونستید موضوع روانشناسی هم وجود داره. شاید هم از همه مهمتره! یکی از چیزهایی که ما در دوره راز جذب پول در اینترنت آموزش میدیم، کشف خواسته های پنهانی دیگران هست. می تونید بگید اگه این موارد رو درنظر نمی گرفتید و صرفا ادامه میدادید، چه اتفاقی می افتاد؟

خب، من کارهایی که باید می کردن، غذاهایی که باید برای کاهش وزن رعایت میکردن رو می گفتم اما هیشکی عمل نمی کرد. در واقع، تاثیر بلند مدتی روی اونا نداشت. مثل کتابی که اصلا خونده نمیشه! اما وقتی با اونا صحبت کردم و نیازهاشون رو درک کردم، و یاد گرفتم با زبان خود اونا صحبت کنم. دیگه به اونا نمی گفتم چیکار باید بکنید. اونا رو واقعا درک می کردم. با هم دوست شده بودیم

و اونا به من اعتماد داشتن. میخواستن با من حرف بزنن چون به اونا خوب گوش میدادم. من هم مثل اونا صحبت می کردم و پاسخ میدادم.

 

مثل افرادی که فقط میگن این کارو بکن، اون کارو نکن. کاری که خسته کننده است چون هیچ کس به حرف شما گوش نمیده و وقتی میخوای چیزی رو به اونا بفروشی، جواب نمیگیری!

اما حالا انگار نه انگار که داری محصولت رو میفروشی! چون اولا رابطه ای با اونا ایجاد کردی که شما رو مانند دوست شون میدونن و همانطوریکه همیشه گفتم، دیگه قیمت براشون مطرح نیست. حتی بهش فکر هم نمیکنن. مثل اینه که به دوست تون میگید: می دونم تو فلان مورد مشکل داری یا فلان چیزو نیاز داری من از این نتیجه گرفتم، تو هم امتحانش کن. و همانطوریکه شما گفتید پاسخ شما رو میدن. شما خیلی قشنگ گفتید که اونا به شما اعتماد میکنن

دقیقا!

 

خانم جمالی پس از گذراندن دوره راز جذب پول در اینترنت، متوجه شد چرا برخی از کسب و کارهای اینترنتی پرسود هستند و چرا پس از مدتی، هیچ اثری از برخی از کسب و کارها نیست ( علیرغم اینکه اطلاعات یکسانی ارائه می کنند).

 

“جواب زیبای خانم جمالی به این سوال را بخوانید”

 

خیلی از افراد، وقتی کسب و کار اینترنتی شونو راه اندازی می کنن، اولین کاری که میکنن، اینه که یک محصولی تولید می کنن و یه قیمت براش میذارن! بعد مشغول تکنیک های فروش میشن!

یکی از مواردی که ما در دوره راز جذب پول در اینترنت آموزش میدیم اینه که چطوری خوب به مخاطبانتون گوش کنید و ببینید چی تو فکرشون میگذره. اما نظر شما در مورد افرادی که بدون تحقیق و بررسی، سریع محصولی رو تولید می کنند، چیه؟

منم همین رو تجربه کردم اما وقتی با مخاطبانم ارتباط خوبی برقرار کردم، متوجه شدم واقعا به چی نیاز دارن. و به تکنیک هایی که شما در دوره گفتید عمل کردم و به دوره شما ایمان داشتم.

 

شما به افرادی که میخوان وزن کم کنند، کمک میکنید، ما هم به افرادی که میخوان کسب و کار اینترنتی شونو راه اندازی کنند، و در مورد هر چیز دیگه ای مثل نوشتن محتوای خوب، جایگاه سازی و … صحبت می کنیم، یکی از چیزهایی که ما در موردش صحبت می کنیم اینه که ممکنه مطالب خوبی ارائه کنید، محصول عالی ای طراحی و تولید کنید، اما اگه با مردم نتونید ارتباط برقرار کنید، کار مهمی نکردید! فقط یک سری اطلاعات ارائه میدید. یادتون میاد وقتی مطالب اونا رو میخونید، چه احساسی پیدا میکنید؟

بله! من سایت های زیادی رو نگاه می کنم، همیشه دنبال اطلاعات بیشتری در مورد تغذیه و کاهش وزن هستم. همیشه سایت های زیادی رو چک می کنم، و تمام اطلاعاتی که تو این سایت ها نوشتن، کاملا درسته. اما وقتی مطالب این سایت ها رو میخونم، انگار فقط یه سری اطلاعات بهم میدن و این سایت ها ارتباط خوبی با خواننده برقرار نمی کنن. پس معمولا حوصله شما سر میره و سایت شون رو می بندید و دیگه به اون سایت نمیایید، چون ارتباط موثر برقرار نشده.

 

این چالش بزرگیه که وقتی کسی میخواد کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنه، داره. هر کسی می تونه اطلاعاتی رو در قالب یک کتاب الکترونیکی بنویسه و مثلا پنجاه هزار تومان، یا چند صد هزار تومان بفروشه، ممکنه چند صد هزار تومان حتی چند میلیون تومان هم بدست بیاره اما اگه کاری بکنید که بقیه بگن : هر چیزی تولید کنید، مهم نیست قیمتش چنده، میخرن! چون می دونن با محصول شما، زندگی شون بهتر میشه. این یعنی شما حرفه ای کار میکنید. و این چیزیه که کسب و کار اینترنتی میلیونی رو با بقیه کسب  و کارهای دیگه متمایز میکنه. پس شما دقیقا به کلماتی که مخاطبان تون از اونا استفاده کردند، دقت کردید، و بیشتر از اون چیزی که میخواستن، بهشون دادید. مثلا اگه بخوام صبحانه رو مثال بزنم وقتی کسی از شما می پرسید برای صبحانه چی بخوره؟ چی میگفتید؟

قبلا میگفتم برای وعده صبحانه از پودر پروتئین یا اسموتی پروتئین دار یا  تخم مرغ آب پزشده و سفت به همراه اسفناج بخورند.

اما حالا دیگه اینطوری نمیگم

 

خب فرض کنید من و شما هم سن هستیم. من وقت زیادی ندارم، و متاهل هستم. هر روز صبح که از خواب بیدار میشم، احساس خستگی میکنم، روش های زیادی هم برای کاهش وزن وجود داره، من میام و از شما میپرسم چیکار باید بکنم؟ برای صبحانه چی بخورم؟

منظور شما چیزیه که قبلا میگفتم یا چیزی که الان میگم؟

 

قبلا چی میگفتی؟

اون موقع میگفتم خیلی مهمه که صبحانه شما پروتئین کافی داشته باشه. خیلی راحت می تونید این کارو انجام بدید، مثلا می تونید از قبل، تخم مرغ آب پز  و سفت نه عسلی آماده کنید (برای اونایی که صبح زود میرن سر کار) یا از پودر پروتئین استفاده کنید

 

من شنبه صبح زود زیاد وقت ندارم، باید برم سرکار

خب شما می تونید تخم مرغ رو از قبل بپزید یا از قبل پودر پروتئین تهیه کنید

 

ولی چه پروتئینی باید بخرم!

به اضافه اینکه من از طعم وانیل خوشم نمیاد

خب چرا تخم مرغ نمیخوری؟

 

منظورم اینه که بهانه های زیادی میارن!

آره، بهانه و دلیل میارن و به خصوص وقتی در مورد تهیه پودر پروتئین صحبت می کردم، چون خیلی ها اطلاعات کافی در مورد پودر پروتئین ندارن، معمولا فکر میکنن پودر پروتئین فقط برای بدنسازی و عضله سازیه!

همچنین متوجه شدم، خیلی ها تخم مرغ آب پز سفت رو دوست ندارن. هدف من این بود که به اونا کمک کنم، اما نتیجه نمیداد!

 

بله! منم تجربه کردم، بعضی ها میخوان کسب و کار اینترنتی موفق و میلیونی داشته باشن اما بهونه میارن. مثلا یکی میاد میگه میدونی اثر مرکب چیه؟ میدونی دارن هاردی (Darren Hardy) در مورد اثر مرکب چی میگه؟ شما هم خیلی منطقی باهاشون برخورد میکنی!

اونا میخوان درآمد خوبی کسب بکنن و اطلاعات خوبی هم دارن اما چرا کسی به حرف اونا گوش نمیکنه؟ بخاطر اینه که تبلیغ زیادی ندارن؟

میدونم شما خیلی تلاش کردید و حتی ناامید هم شدید که چرا نتیجه نمیگیرید! حالا چی؟ الان چیکار می کنید؟

حالا از مخاطب های سایتم میپرسم الان برای صبحانه چی میخورن؟ قبل از اینکه چیزی به اونا بگم، اونا رو درگیر موضوع میکنم. مثلا از یک نفر پرسیدم برای صبحانه چی میخوری؟ گفت کیک و آب میوه میخوره! بهش پیشنهاد دادم چطوره پروتئین رو در وعده صبحانه تست بکنی؟ خیلی راحت می تونی در کنار چیزایی که میخوری چند تخم مرغ رو  چه به صورت آب پز یا املت بخوری. حتی می تونی کیک رو حذف بکنی، چون تخم مرغ هست

بهم گفت عالیه! حتما این کارو انجام میده!

 

خیلی خوب این کارو انجام دادید، به جای اینکه بگید اولین کاری که برای کاهش وزن باید بکنید، اینه که فلان چیزها رو برای صبحانه نخورید، چیزی رو به صبحانه شون اضافه کردید و بعد گفتید اگه میخوای، میتونی کیک رو هم حذف بکنی!

آره، جواب بسیار مثبتی هم گرفتم و کارهایی که گفتم رو انجام داد.

 

این موضوع فقط برای کاهش وزن نیست، برای همه کسب و کارهای اینترنتی موفق صدق میکنه. فاکتورهای عاطفی در هر زمینه ای مثل کاهش وزن، کسب درآمد، حتی رشد  و توسعه کسب و کار وجود داره و برای موفقیت، باید بتونید ارتباط خوب و موثری با مخاطب ها برقرار کنید. اونا از شما یک سری اطلاعات نمیخوان، بلکه میخوان درست و اصولی پیش برن

دقیقا!

 

“چگونه می توانید کسب و کار اینترنتی خود را در کنار شغل اول تان داشته باشید؟”

 

خیلی خوبه! شما با مخاطبان خوب ارتباط برقرار کردید، حالا میدونید چطوری اطلاعات تونو در زمان مناسب به اونا بدید، حالا میخوام در مورد کسب و کار خودتون صحبت کنید. سال ها بود که به این موضوع فکر میکردید و خیلی از ماها، استعداد خاصی داریم یا در زمینه خاصی، اطلاعات خوبی داریم اما اینکه این اطلاعات رو  به بقیه هم یاد بدیم و در کنارش، درآمد خوبی کسب کنیم، چالش بزرگیه! شما در دوره راز جذب پول در اینترنت شرکت کردید، میتونید سریعا نتایجی که گرفتید رو توضیح بدید و بعد در مورد اینکه چطوری این کارها رو انجام دادی، صحبت کنیم؟

بله! در هفته اول راه اندازی سایتم، صد نفر توی لیست ایمیلم عضو شدن و در عرض سه و نیم ماه

بیش از ۵۵۰ عضو داشتم. خیلی ها هستند که بهم ایمیل میزنن و ازم سئوال می پرسن. الان برای بعضی از سایت ها پست مهمان می نویسم و دارم برند سازی میکنم.

 

عالیه! بعضی از پست های فیسبوک و بعضی از ایمیل هایی که برای مخاطبانتون میفرستید، رو دیدم، شما ارتباط خوبی با اونا برقرار کردید،خیلی خوبه که همون اول، به فکر فروش نبودی! اول با مخاطب هاتون ارتباط برقرار می کنید. به اونا میگید که برنامه و استراتژی بلند مدتی دارید. می خوام یکم در مورد این موضوع صحبت کنیم. اغلب اوقات وقتی شروع می کنیم کسب و کاری رو راه اندازی کنیم، می تونیم خیلی کارها بکنیم مثل ایجاد صفحه فیسبوک، اتوریسپاندر، صفحه فرود یا لندینگ پیچ، و خیلی از موارد دیگه! اما شما داستان متفاوتی دارید، کارمند هستید. می خوایید کمی در مورد خودتون بگید؟

همانطوریکه به شما گفتم من کارمند هستم و متاهل. دو فرزند هم دارم. پس عملا وقت من فشرده هست و وقت کم میارم! وقتی تصمیم گرفتم سایتم رو راه اندازی کنم، میدونستم زمانی برای سعی و خطا ندارم! باید مسیر درستی رو انتخاب می کردم، چون نمیخواستم روی چیزی وقت بذارم و شش ماه بعد ببنیم نتیجه ای نگرفتم یا لیست ایمیل کمی داشته باشم و بعد که فهمیدم چی اشتباهه، اونو تغییر بدم! در واقع نمی خواستم در مسیر اشتباهی قدم بردارم.

 

در دوره راز جذب پول در اینترنت چی یاد گرفتید که به شما کمک کرد بر این ترس غلبه کنید؟

یکی از مهمترین چیزهایی که یاد گرفتم، در مورد جایگاه سازی بود. متوجه شدم انتظار بقیه از یه سایت چیه؟ پس موضوع اصلی سایتم رو تغذیه سالم انتخاب کردم. فیدبک ها و پاسخ افراد رو دیدم و متوجه شدم تنها دستورالعمل تهیه غذا برای مخاطبانم مهم نیست! برای اونا نتایجی که با کاهش وزن بدست میارن، مهمتره. پس عکسی از خودم رو در سایت قرار دادم تا نتایج منو ببینن. فکر می کنم به همین دلیل، خیلی ها سریعا عضو سایت من شدن بدون اینکه به این قضیه فکر کنند که برای رسیدن به این بدن، چه کارهایی باید بکنند!

 

یعنی قیمت براشون مهم نبود! مهم نبود چه کارهایی باید بکنند! اونا هم میخواستن مثل شما بشن!

دقیقا! اونا میخواستن نتایج رو ببینن. پس عضو سایت میشدن تا ببینن من چه مطالبی براشون مینویسم.

 

خب شما بیش از یک سال روی این ایده کار کردید، و در عرض ۴ ماه صدها مخاطب عضو لیست ایمیل شما شدن چون کار شما رو دوست دارن. حالا میخوایید چیکار کنید؟

خب در حال حاضر روی یک کتاب الکترونیکی پی دی اف کار می کنم که چند ماه دیگه منتشر می کنم. من در واقع با مخاطبام ارتباط خوبی برقرار کردم، اونا به من اعتماد پیدا کردن و می تونم با این لیست ایمیل، فروش بیشتری داشته باشم. بعد روی برند خودم بیشتر کار می کنم چون مخاطبای زیادی مشتاقانه سایت من رو دنبال میکنن. میخوام بعدش وبیناری در مورد کاهش وزن تولید کنم که یکی از بزرگترین محصولات آموزشی من خواهد بود. همچنین میخوام مشاوره خصوصی کاهش وزن بدم برای کسایی که مشغله کاری دارن و وقت کم میارن!

 

عالیه! موافقی چند دقیقه در مورد زندگی پر مشغله تون صحبت کنیم. شما گفتید که کارمند هستید و ازدواج کردید، دو فرزند هم دارید. در کنار اینها، کسب و کار اینترنتی تونو  راه اندازی کردید. بنظر شما، چه چیز کسب و کار اینترنتی خوبه؟ چطوری این کسب و کار اینترنتی رو با زندگی پرمشغله ای که دارید، انجام میدید؟

خب کسب و کار اینترنتی رو می تونید در هرجا و هر زمانی که دوس دارید، انجام بدید. خیلی راحت می تونید کسب و کارتونو توسعه بدید. برنامه من اینه که چند سال بطور جدی کسب و کار اینترنتی ام رو ادامه بدم. شاید بعدش یکم استراحت کنم و دوباره کسب و کارم رو توسعه بدم. همچنین یکی دیگه از مزیت های کسب و کار اینترنتی اینه که می تونید موضوعی که علاقه دارید دنبال کنید و بعد ایده تونو گسترش بدید، و برند خودتونو درست کنید.

 

خیلی خوبه. بعضی ها این مطلب رو دارن می خونن و مصمم نیستن. اونها میخوان شروع کنن، شاید ایده ای ندارن شاید هم ایده ای دارن اما می ترسن گام اول رو بردارن. شما در دوره راز جذب پول در اینترنت شرکت کردید. برای افرادی که هنوز در دوره راز جذب پول در اینترنت شرکت نکردن، چه پیشنهادی دارید؟

خب من توی قسمتی از دوره راز جذب پول در اینترنت یاد گرفتم چطوری جایگاه سازی کنم، به تنهایی واقعا نمی تونستم این کارو بکنم. وقتی سایتم رو راه اندازی کردم، مخاطبام با شور و اشتیاق، عضو سایت من میشدن. نیازی به تبلیغات یا درخواست از دیگران نبود. همچنین من وقت زیادی ندارم که روش های مختلف تست بکنم، دقیقا نمی دونستم چطوری باید ترافیک رو به سایتم بیارم. در دوره راز جذب پول در اینترنت، سریع ترین و بهترین روش های جذب ترافیک برای سایت رو یاد گرفتم و از شما ممنونم چون پیشرفت سریعی رو در چهار ماه گذشته تجربه کردم.

 

 

” اطلاعاتی در اختیار مخاطب قرار دهید که بدنبال آن است”

 

(خانم جمالی)

این کار رو قبلا انجام نداده بودم، و در واقع یک تازه کار بودم. در این دوره مواردی مثل ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی، ارتباط موثر با مخاطب ها، همچنین نوشتن محتوایی که ارتباط خوبی با مخاطب برقرار کنه، رو یاد گرفتم و تو سایتم پیاده کردم.

 

شما در لیست ایمیل من هستید، درسته؟

بله، من در لیست ایمیل شما ثبت نام کردم و هر مطلبی که میفرستید، تا آخر می خونم

چون مطالب شما کاربردی و خیلی جالبه.

 

خیلی خوبه! نوشتن مهارتیه که یاد گرفتنیه. شما هم باید یاد می گرفتید و در دوره راز جذب پول در اینترنت با هم کار کردیم. اما خیلی ها وقتی تازه شروع کردن، بدون اینکه نحوه نوشتن محتوا و ایمیل رو یاد بگیرن، مطالب شون رو می نویسن. ایمیل هاشون رو می فرستن! و چون اصول نوشتن محتوا رو رعایت نکردن، محتوای خوب و جذابی ارائه نمیدن و به همین راحتی، خیلی از مخاطبانشون رو از دست میدن.

اما روشی وجود داره که حتی میشه برای موضوعات خشک مثل بهره مرکب بکار ببری تا محتوای جذابی رو به مخاطب ها ارائه بدی. بعد جایگاه سازی بکنی، تا دیگران رو کنجکاو کنی که شما می دونید در درون اونا چی میگذره. ذهن اونا رو میخونید. تمام این موارد رو در دوره راز جذب پول در اینترنت آموزش میدیم. وقتی این موارد رو رعایت بکنید، ظاهر سایت شما هر چی هم که باشه، دیگه قیمت محصول شما، برای مخاطبان زیاد مهم نیست. سطح کسب و کار شما نسبت به بقیه، زمین تا آسمون فرق خواهد داشت. به همین دلیل، این موارد رو در دوره راز جذب پول در اینترنت آموزش میدیم. خیلی خوشحالم شما هم این موارد رو رعایت کردید و جایگاه سازی خوبی برای کسب و کار اینترنتی تون انجام دادید.

خب، من اخیرا مطلبی نوشتم، و خیلی ها نظر داده بودن که این دقیقا احساسیه که اونا هم دارن.

مثلا مطلب اخیری که در مورد نحوه لباس پوشیدن و اعتماد بنفس بالا نوشته بودم، فیدبک خیلی مثبتی گرفتم. این موارد رو در دوره راز جذب پول در اینترنت یاد گرفتم. در واقع مطالب شما، مخاطبان رو درگیر میکنه و اونا به شما اعتماد میکنن.

 

درسته. واقعا راه اندازی کسب و کار پرسود کار آسونی نیست. نه به این خاطر که باید بدونیم چه ایده یا موضوعی رو دنبال کنیم و مواردی مانند نرخ تبدیل، ایمیل و … رو باید یاد بگیریم. بیشتر به خاطر غلبه بر موانع ذهنی خود ما، کار آسونی نیست. شما تمام این پروسه رو طی کردید. منتظرم خبرهای خوبی از کسب و کار اینترنتی شما بشنوم و از اینکه وقتتون رو در اختیار ما قرار دادید، متشکرم.

خواهش میکنم.

 

تمرین ها:


 

  1. تحقیق کنید مشتریان شما چه می گویند – بهترین سایت ها برای اینکه بدانید در بازار هدف شما چه می گذرد، فروم های مرتبط با موضوع شماست. مانند پرشین تولز و سایت آمازون (به عنوان مثال، اگر می خواهید کسب و کاری در مورد کاهش وزن ایجاد کنید، نظرات سایت آمازون را در قسمت کتاب های رژیم غذایی بررسی کنید)
  2. نظرات خود را با ما در میان بگذارید:۳ چیزی که در مورد مشتریان آینده خود متوجه شده اید، چیست – به عنوان مثال، (سن، جنس، سبک زندگی) مشتریان شما چیست؟ به دنبال چه هستند؟

[email protected]

[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 13 =

escort michigan cock suck escort