صفحه اصلی / تکنیک زیگ زاگ برای پیدا کردن ایده کسب و کار اینترنتی

تکنیک زیگ زاگ برای پیدا کردن ایده کسب و کار اینترنتی

فرض کنید کسی را که دوست دارید، بطور اتفاقی می بینید. اولین جمله ای که به او می گویید، چیست؟

“سلام … میشه چند دقیقه وقتتون رو بگیرم؟”

آیا جمله دیگری به جز جمله بالا می گویید؟

در واقع، اکثر افراد جمله دیگری به زبان نمی آورند!

زمانی که شما نیز مانند افراد دیگر باشید، انگار وجود خارجی ندارید. مهم نیست که شما مرد باشید یا زن، مشاور خصوصی باشید، یا مربی فیتنس، یا مدرس زبان. وقتی می خواهید یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید، اگر همانند افراد دیگر باشید، محکوم به شکست خواهید بود.

مهم نیست وب سایت شما چقدر زیبا است. مهم نیست چه ضمانت ویژه ای می دهید. مهم نیست چقدر وقت می گذارید.

در اینجا، به اهمیت مفهوم زیگ زاگ پی می بریم.

وقتی دیگران در مورد (زیگ) حرف می زنند، شما از (زاگ) بگویید.

وقتی این کار را به درستی انجام دهید و مخاطبان صحیح خود را مورد هدف قرار دهید، خیلی سریع شناخته می شوید.

برای روشن شدن این مطلب مثالی میزنم:

مفهوم زیگ / زاگ در مورد موضوع “امور مالی” :

وقتی بقیه می گویند (زیگ):  پول خود را خرج نکنید! صرفه جویی کنید! کمتر خرج کنید و برای میان سالی، پس انداز کنید.

شما بگویید (زاگ): در مورد روانشناسی انسان چه می دانید؟ بزرگ فکر کنید، و به طور خودکار درآمد کسب کنید (چون هیچ کس واقعا نمی خواهد در زمینه امور مالی متخصص شود)، و درآمد حلال و میلیونی کسب کنید، تا هر چیزی که دوست دارید، بخرید و …

به نظر شما چه اتفاقی می افتد؟

بسیاری از افرادی که طرفدار پس اندازی هستند، از شما متنفر می شوند و مطالب شما را نقد می کنند. ( البته به مرور اکثر این سایت ها از رده خارج خواهد شد!)

اما افرادی که در مشکلات مالی خود گیر کرده اند، می گویند: “بگذار ببینم چه می گوید. نمی خواهم مانند گداها زندگی کنم. می خواهم با دوستانم بیرون بروم و دیگر نگران خرج و مخارج نباشم. من می خواهم کار کنم- فقط بهم بگو چیکار کنم!”

و کسب و کار شما رونق پیدا می کند.

شما هم می توانید همین کار را انجام دهید. وقتی آنها در مورد (زیگ) صحبت می کنند، شما از (زاگ) بگویید.

 

چرا تکنیک «زیگ / زاگ»؟

وقتی در مورد راه اندازی کسب و کار اینترنتی صحبت می کنم، بسیاری از دوستان راغب هستند که مطالب مرا بخوانند و وقتی دوره راز جذب پول در اینترنت را برگزار می کنم، خیلی ها ثبت نام می کنند.

این باعث افتخار من است اما قبل از اینکه دوره راز جذب پول در اینترنت را برگزار کنم،  قدرت کسب و کار اینترنتی را به همه نشان می دهم.

به عبارت دیگر، شما صرفا نیازی به اطلاعات بیشتر ندارید. هر چه اطلاعات بخواهید در اینترنت می توانید پیدا کنید! پس چرا تا حالا یک کسب و کار اینترنتی میلیونی راه اندازی نکرده اید؟

امروز، می خواهم شما کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید.

امروز، می خواهم تنها بخشی از روند زیگ / زاگ را به شما نشان دهم.

آخرین باری که فردی را به عنوان یک متخصص در فضای اینترنت دیدید که می خواست چیزی را به شما بفروشد، مثلا یک مشاور، یا یک مربی فیتنس، و یا حتی فردی که در زمینه موفقیت و رشد فردی فعالیت می کند. آیا توجه می کنید که ۹۹٪ این وب سایت ها مثل هم هستند؟

سایت هایی که به شما قول می دهند “خود درونی تان” را پیدا می کنید و یا ” وزن تان را خیلی راحت و سریع کم می کنید! ” و شما پیش خود فکر می کنید … چگونه خود را از تمام این سایت ها متمایز کنید؟

اولین گام برای اینکه خود را متمایز کنید اینست که: به زبان بازار هدف خود صحبت کنید.

همانطوریکه من هرگز در مورد “بهره مرکب” یا “پس انداز کردن” صحبت نمی کنم، چون خیلی از افراد به این موارد توجهی نمی کنند!

وقتی به زبان واقعی مردم صحبت می کنید، می توانید ارتباط خوبی با آنها برقرار کنید، بدون اینکه به بازاریابی بپردازید. یک مشاور مورد اعتماد باشید نه یک فروشنده.

تمرین امروز: به زبان بازار هدف خود صحبت کنید

قبلا، از شما خواسته بودم در مورد ۳ ایده ای که دوست دارید برای کسب و کار اینترنتی خود داشته باشید، فکر کنید. ایده های بعضی از دوستان، خیلی جالب بود.

 

حالا، می خواهم یک گام جلوتر بروید و ایده خود را به سبک آکادمی رشد «تست» کنید. (نگران این نباشید که ایده شما کامل نیست، یا حتی ایده ای را برای کسب و کار اینترنتی خود پیدا نکرده اید. در آکادمی رشد، گام به گام، یاد می گیرید چگونه ایده سودآوری برای کسب و کار خود انتخاب کنید)

وقتی ایده ای به ذهنتان خطور می کند، شبیه توهم است. اما وقتی این ایده را تست می کنید، متوجه می شوید ایده شما ایده پرسودی هست یا نه.

حالا از شما می خواهم این تمرین ۲۰ دقیقه ای را انجام دهید:

 1. ۱ نفر – فقط یک نفر – را پیدا کنید که به ایده شما علاقه مند است. می توانید از طریق ایمیل یا بصورت رو در رو با او صحبت کنید. اگر مطمئن نیستید، فردی را پیدا کنید که به ایده نزدیک به شما علاقه مند است، حتی پدر و مادرتان. در این مرحله نیازی نیست کمال جو باشید، کافی است فردی را پیدا کنید که به ایده شما علاقه مند است.
 2.  به کمک سوالات زیر، ایده خود را «تست» کنید: «می خواهم سایتی در مورد [ایده شما] بزنم. وقتی با دوستان خودت در مورد این [ایده] صحبت می کنی، چی میگی؟ بنظر تو بزرگترین مشکل [ایده شما ] چیه؟»
 3. کلماتی که استفاده می کنند، را بطور دقیق بنویسید. آیا کسی می گوید «می خواهم یک راه حل آسان و سریع برای فلان مشکل پیدا کنم؟» نه! امکان ندارد این جمله را بشنوید. دقیقا دقیقا بنویسید از چه کلماتی استفاده می کنند.

مثال: ” این شلوار جین توی تنم ضایعه!”

” هر روز صبح که از خواب بیدار میشم، نمیخوام برم سر کار “

 

یافته های خود را در قسمت نظرات بنویسید.

 

قبل از اینکه یافته های خود را بنویسید، دقت کنید شامل موارد زیر باشد:

– ایده اصلی شما:

– ایده تجدید نظر شده (بر اساس آنچه شنیده اید و یاد گرفته اید):

– آنچه فکر می کردید خواهند گفت:

– آنچه در واقع گفتند:

– چه چیزی در این تمرین، شما را متعجب کرد؟

۹۹٪  افرادی که می خواهند کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنند، این تمرین را انجام نمی دهند. اما بچه های آکادمی رشد می دانند اگر از قبل برنامه بریزند و تمرین های خود را انجام دهند، کسب و کار خود را «تضمین می کنند» – و ده ها برابر دیگران نتیجه می گیرند.


نکته: آیا دقت کردید در کل این مقاله، از تکنیک (زیگ / زاگ) استفاده کرده ایم؟

زیگ / زاگ اول: خیلی ها، صرفا به شما می گویند باید این کارها را بکنید. اما شما نیازی به اطلاعات بیشتر ندارید – شما به چیزی نیاز دارید که بتوانید آن را اجرا کنید. حتی صرف ۲۰ دقیقه برای تمرین بالا، شما را از افرادی که می خواهند کسب و کار اینترنتی خود را شروع کنند … اما هیچ وقت هیچ کاری نمی کنند، جلو می اندازد.

زیگ / زاگ دوم: چون ما درباره کسب و کار اینترنتی صحبت می کنیم، ایمیل ها و نظرات زیادی دریافت می کنیم. دوستان به ما ایمیل می زنند، « که حاضر هستند دوره راز جذب پول در اینترنت را خریداری کنند!» اما ما این کار را نمی کنیم. ما به سود کوتاه مدت فکر نمی کنیم، بلکه ترفندهای کسب و کار اینترنتی را بصورت رایگان در اختیار شما قرار می دهیم. آیا می دانید چرا؟ در کوتاه مدت، سودی کسب نمی کنیم. اما در دراز مدت، به شما نشان می دهیم چگونه کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید – چگونه ایده مناسبی انتخاب کنید، چگونه بصورت پک دربیاورید، قیمت گذاری کنید، و بفروشید – اگر از سیستم گام به گام پیروی کنید، خواهید دید که تمامی این موارد شدنی است.

زیگ / زاگ سوم: من قبلا در مورد اشتباهات خودم در کسب و کار اینترنتی گفتم. آیا فرد دیگری را می شناسید که اشتباهات خود را با شما در میان بگذارد؟ حالا، شما رایگان می توانید به لیست ویژه آکادمی رشد بپیوندید تا به داستان دانشجویان موفق آکادمی رشد دسترسی داشته باشید و جای خود را در لیست انتظار رزرو کنید.

فراموش نکنید – تمرین امروز را کامل کنید و نتایج خود را در قسمت نظرات این صفحه بنویسید. ما تمام پاسخ های شما را می خوانیم.

آپدیت – نظر دانشجویان دوره راز جذب پول در اینترنت را بخوانید.

نظر چند نفر از دانشجویان دوره راز جذب پول در اینترنت را در مورد این دوره از جمله جوانب مثبت و منفی دوره و این دوره برای چه کسانی مناسب است و داستان پیشرفت های آنها را بخوانید. ما این لیست را آپدیت می کنیم:

خانم الناز جمالی: چگونه بازار مناسب را پیدا کرده و موفقیت خود را چند برابر کنید

آقای امید جباری: از کشف علاقه اش تا کسب ۲۳ میلیون تومان در ۷ ماه

آقای احمد حسینی، متخصص آی تی که تنها با ۱۶ مشترک ایمیلی، ۱۰ میلیون تومان درآمد کسب کرد.

آقای میکائیل احمدی، مربی فیتنسی که بر ترس خود از فروش غلبه کرد

آیا اطلاعات بیشتری در مورد دوره راز جذب پول در اینترنت و دسترسی به نمونه های موردی بیشتر می خواهید؟ کافی است به لیست ویژه آکادمی رشد بپیوندید بپیوندید (۲۰ ثانیه بیشتر طول نمی کشد.)

 

4 نظر

 1. طیبه السادات حسینی

  – ایده اصلی شما: ایده اصلی من فروش سرکه خانگی بود.

  – ایده تجدید نظر شده (بر اساس آنچه شنیده اید و یاد گرفته اید): اما الان تصمیم گرفتم فروش محصولات سالم سنتی مثل سرکه. روغن کنجد و حتی برخی داروهای شفا بخش.

  – آنچه فکر می کردید خواهند گفت: فکر می کردم بگویند زیاد درآمد زا نیست.

  – آنچه در واقع گفتند: اما گفتند عالیه و وقتی درباره گسترش ایده ام صحبت کردند بیشتر تشویقم کردند.

  – چه چیزی در این تمرین، شما را متعجب کرد؟ اینکه با ایده ام موافق بودند.

 2. سلام. دراین صفحه این سایت اسم چهار نفر موفق را شما معرفی کردین. من میخام آدرس سایت این چهار نفر را داشته باشم؟؟. ممنون میشم لطف کنید و ادرس سایتهای موفقتون را به مخاطبانتون بگید. هرچیزی بنطرم اول از تقلید شروع میشه . الان که من در این سایتم میخام در روند تکمیل ایده ام تقلید از ادمهای موفق کنم؛ پس لطف میکنید ادرس این سایتها رو ب اشتراک بگدارید یا به ایمیل من بفرستین. یک دنیا ممنون

  • درود بر شما. این خیلی عالیه که موفقیت های دیگران رو دنبال کنید و ازشون یاد بگیرید. این دوستان چون خودشون نمی خواستن اسم سایت شون منتشر شه، ما هم منتشرشون نکردیم. نکته ای که وجود داره اینه که برای داشتن کسب و کار اینترنتی موفق، باید کمی هم خلاقیت به خرج بدید و صرف تقلید پیشنهاد نمیشه. برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی هم کافیه مواردی که در سایت و دوره های آموزشی آکادمی رشد گفته میشه انجام بدید. موفق باشید.

 3. من به تولید دمنوش بسته بندی را دارم و یا تولید مواد شوینده میخواستم با شما مشورت کنم و مرا راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هفده =