صفحه اصلی / راه اندازی کسب و کار اینترنتی / ۱۵ ابزار ضروری برای هر کسب و کار اینترنتی پولساز

۱۵ ابزار ضروری برای هر کسب و کار اینترنتی پولساز

15 ابزار ضروری برای هر کسب و کار اینترنتی پولساز

۱۵  ابزار ضروری برای هر کسب و کار اینترنتی پولساز

پول درآوردن از اینترنت ، کسب درآمد از اینترنت ، کسب و کار اینترنتی ، استارتاپ ، استارتاپ بزنیم پولدار شیم ، اینها واژه ها و جملاتی هستند که امروزه زیاد می شنویم و تبلیغات صحیح و غلط زیادی در مورد این مدل کسب و کارها وجود دارد. بسیاری از ما با امید درآمدهای میلیونی و راه چند ساله را یک شبه رفتن به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی برای خودمان می افتیم.

۱۵ ابزار و مواردی که هر کسب و کار اینترنتی پولساز به آنها نیاز دارد و از ضروریات هر کسب و کار اینترنتی محسوب می شود را در این مقاله آکادمی رشد برای شما آورده ایم.

صرف نظر از هر مدل کسب و کار اینترنتی که می خواهید راه اندازی کنید، چه فروش محصولات فیزیکی باشد، چه فروش کتاب، همکاری در فروش یا کوچینگ یا مربیگری و.. به این ۱۵ ابزار کسب و کار اینترنتی نیاز خواهید داشت.

اگر می خواهید پول، زمان و تلاش خود را روی ایجاد کسب و کار اینترنتی ارزشمند سرمایه گذاری کنید، نباید اهداف کوتاه مدت و درآمد کوتاه مدت داشته باشید. بلکه، به دنبال درآمد غیرفعال پایدار باشید تا شما را به استقلال مالی برساند. استقلال مالی یعنی بدون اینکه کار کنید، بتوانید هزینه های زندگی خود را بپردازید و به قول وارن بافت، سرمایه گذار میلیون دلاری آمریکا، اگر یاد نگیرید که وقتی خوابیده اید، کسب درامد کنید، باید تا آخر عمرتان کار کنید .

آماده هستید ۱۵ ابزار ضروری برای هر کسب و کار اینترنتی پولساز را بشناسید؟

اگر هنوز نمی دانید کدام مدل کسب و کار اینترنتی برای شما مناسب است این مقاله را به دقت بخوانید.

بین کسب درآمد و راه اندازی کسب و کار اینترنتی تفاوت بزرگی وجود دارد.

 

۱۰ باور اشتباه در مورد کسب درآمد از اینترنت

هر کسی می تواند از اینترنت کسب درآمد کند و کسب درآمد از اینترنت کار سختی نیست. راه اندازی کسب و کار اینترنتی پولساز و پایدار سخت است، کسب و کاری که درآمد پایداری برای شما به ارمغان آورد. در اینجا ۱۵ ابزار از ساده تا پیشرفته را که برای هر کسب و کار اینترنتی پولساز و پایداری نیاز دارید، می آوریم:

 

۱٫ کامپیوتر

اگر کامپیوتر نداشته باشید، از لحاظ کارهایی که باید انجام دهید محدود می شوید. بسیاری از افراد فکر می کنند گوشی های هوشمند مانند اپل و … برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی کافیست اما گوشی های هوشمند مانند اپل از نظر کارهایی که باید برای کسب و کار تان انجام دهید، محدودیت دارند. پیشنهاد ما برای کسب و کارهای اینترنتی حرفه ای جدیدترین نسخه MacBook Pro است. امروزه، سرعت و کارایی حرف اول را می زند. اگر مجبور باشید برای بارگذاری چیزی منتظر بمانید، همین امر موجب محدودیت در رشد کسب و کار اینترنتی شما خواهد شد.

البته در شروع کسب و کار تان لزومی ندارد از ابزارها و تجهیزات گران قیمت استفاده کنید. در آغاز کسب و کار اینترنتی تان می توانید از ابزارهای کم قیمت استفاده کنید و به مرور با رشد کسب و کار تان، در کسب و کار خودتان سرمایه گذاری کنید و ابزارها و امکانات پیشرفته تر تهیه کنید تا کیفیت کار خود را بالا ببرید.

 

1. کامپیوتر از 15 ابزار ضروری برای هر کسب و کار اینترنتی پولساز آکادمی رشد

 

۲٫ ایمیل

خیلی جالب است که افراد زیادی ایمیل ندارند یا به نحو مطلوب از ایمیل خود استفاده نمی کنند. هر جایی که بخواهید ثبت نام کنید، از شما آدرس ایمیل می خواهد. ما به شما استفاده از جیمیل Gmail را پیشنهاد می کنیم. جیمیل ویژگی های زیادی دارد که می تواند کمک زیادی به کسب و کار تان کند.

 

۳٫ حساب اینترنتی

هر کسب و کار اینترنتی هزینه هایی دارد. برای مواردی مانند هاست یا وی پی اس، خرید دامنه یا استفاده از خدمات بعضی سایت ها، به حساب اینترنتی نیاز خواهید داشت. علاوه بر خرید اینترنتی، امور پرداخت قبوض، خرید کارت شارژ و … از طریق اینترنت ، نیازمند داشتن رمز دوم یا رمز اینترنتی است.

برای خرید اینترنتی، به شماره ی کارت ۱۶ رقمی، رمز سه یا چهار رقمی پشت کارت، تاریخ انقضای کارت و رمز اینترنتی یا رمز دوم نیاز دارید. سه مورد اول بر روی کارت بانکی درج می شود. اما رمز اینترنتی را باید از دستگاه خودپرداز بانک مربوطه تهیه کنید.

 

3. حساب اینترنتی از 15 ابزار ضروری برای هر کسب و کار اینترنتی پولساز آکادمی رشد

 

۴٫ حساب بانکی شخصی

حدود ۹۰ درصد افراد، کسب و کار اینترنتی شان را به تنهایی شروع می کنند، یعنی همه چیز را یک نفر راه اندازی و مدیریت می کند. پس هر پولی هم که درمی آورد، به حساب بانکی شخصی اش واریز می کند. داشتن یک حساب بانکی شخصی، به خصوص در ابتدای راه اندازی کسب و کار اینترنتی تان بسیار مهم و حیاتی است.

 

۵٫ حساب بانکی شرکتی

با رشد کسب و کار اینترنتی تان و به مرور که مشتریان تان زیاد می شود، پیشنهاد می شود یک شرکت برای کسب و کار اینترنتی تان ثبت کنید. ثبت شرکتی که متعلق به شماست، یک لایه محافظتی برای شما و کسب و کار اینترنتی تان (از نظر حقوقی و …) محسوب می شود.

۶٫ آموزش و یادگیری

آموزش و یادگیری را جزء اولویت های زندگی خود قرار دهید، به خصوص وقتی می خواهید کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید. دوره های آموزشی با کیفیت را خریداری کنید تا بتوانید از تجربیات و دانش دیگران استفاده کرده و بهترین تکنیک ها و استراتژی هایی که برای موفقیت کسب و کار تان نیاز دارید را در کوتاه ترین زمان ممکن اجرا کنید.

 

۷٫ پول

شما می توانید کسب و کار اینترنتی تان را بدون سرمایه و پول راه اندازی کنید، اما کسب و کار اینترنتی پولسازی نخواهید داشت. اگر پولی ندارید، قبل از شروع کسب و کار اینترنتی تان، راهی برای پول درآوردن پیدا کنید.

۸٫ زمان

ایجاد کسب و کار اینترنتی پولساز زمان بر است و یک شبه نمی توان کسب و کار اینترنتی موفقی راه اندازی کرد. یکی از مزیت های کسب و کار اینترنتی اینست که نیاز نیست تمام وقت به این کار بپردازید و این یکی از تصورات اشتباهی است که اغلب افراد در مورد کسب و کار اینترنتی دارند. مثلا موقع شروع کسب و کار اینترنتی تان، می توانید هر زمان که وقت آزاد داشتید، به کسب و کار تان بپردازید.

 

۲۰ دلیل مهم شکست اکثر افراد در کسب و کار اینترنتی

 

۹٫ نرم افزار حسابداری

پیشنهاد می شود درآمد و هزینه هایتان را بررسی و ثبت کنید. هنگامی که در آغاز راه اندازی کسب وکار اینترنتی تان هستید، می توانید از اکسل یا Spread sheet گوگل استفاده کنید. با رشد کسب و کار اینترنتی تان، بهتر است از نرم افزارهای حسابداری استفاده کنید که استفاده از نرم افزارهای حسابداری Quickbooks یا Xero را به شما پیشنهاد می کنیم.

۱۰٫ درگاه پرداخت (شخصی یا واسطه)

هر صاحب کسب و کار اینترنتی موفقی برای دریافت پول محصولات و خدماتش به درگاه های پرداخت بانکی نیاز دارد.

به طور کلی از دو راه می توان به درگاه پرداخت متصل شد:

  • مستقیم: در این نوع پرداخت بعد از اینکه صورت حساب توسط کاربر دیده شد، مستقیما به درگاه بانکی که به عنوان فروشنده با آن کار می کنید هدایت می شود و بعد از پرداخت پول به طور مستقیم و بدون هزینه اضافه می تواند مبلغ مشخص شده برای هر محصول را واریز نماید. (مانند درگاه های بانک ملت, اقتصاد نوین و …)
  • غیر مستقیم:در این روش برای پرداخت هزینه، خریدار به درگاه واسطه (مثل پارس پال، زرین پال و …) متصل می شود و به وسیله این درگاه های واسطه، هزینه را به حساب این شرکت ها واریز می کند. سپس این شرکت ها درصدی از هزینه را (معمولا کمتر از ۵ درصد) به عنوان کارمزد کسر کرده و باقی پول را به حساب فروشنده واریز می کنند. از این روش معمولا زمانی که نتوانید از درگاه های بانک اصلی استفاده کنید استفاده می شود.

۱۱٫ اسکایپ

اسکایپ یکی از رایج ترین روش هایی است که می توانید از آن برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده کنید. در کسب و کار اینترنتی می توانید از اسکایپ برای مصاحبه با افراد استفاده کنید و یا زمانی که می خواهید فردی را به تیم خود اضافه کنید، می توانید به کمک اسکایپ مصاحبه های خود را انجام دهید. استفاده از اسکایپ رایگان است، بنابراین اگر تابحال از آن استفاده کرده اید، پیشنهاد می کنیم امتحانش کنید.

۱۲٫ وب سایت

هر نوع کسب و کار اینترنتی که بخواهید راه اندازی کنید، به یک وب سایت نیاز خواهید داشت. وب سایت در واقع حضور آنلاین و ۲۴ ساعته شماست. خبر خوب این است که راه اندازی وب سایت ها خیلی ارزان و خیلی راحت است. شما می توانید وب سایت خود را به کمک سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی کنید. وردپرس ابزار رایگانی است که می توانید به کمک آن در کمتر از ۵ دقیقه، وب سایت خود را بالا بیاورید. علاوه بر آن، قالب های رایگان یا پولی و همچنین افزونه های کاربردی رایگان و پولی بسیاری برای وردپرس ساخته شده که به شما کمک می کند یک سایت حرفه ای با وردپرس بسازید.

 

12. وب سایت از 15 ابزار ضروری برای هر کسب و کار اینترنتی پولساز آکادمی رشد

 

۱۳٫ حضور در شبکه های اجتماعی

هر کسب و کار اینترنتی به حضور در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام، تلگرام، توییتر ، پینترست و… نیاز دارد.  رایج ترین شبکه های اجتماعی که مردم از آنها متناسب با کسب و کار و حوزه ای که انتخاب کرده اید، استفاده می کنند را شناسایی کنید. باز هم تاکید می کنیم که یکی از الزامات هر کسب و کار اینترنتی، حضور در شبکه های اجتماعی متناسب با کسب و کار و حوزه انتخاب شده هست. اگر بخواهید محصول یا خدماتی را بفروشید، اما در شبکه های اجتماعی حضور نداشته باشید، مردم بسیار کمتر از شما خرید خواهند کرد.

۱۴٫ صفحه فرود

هر کسب و کار اینترنتی پولساز باید صفحه فرود یا لندینگ پیج داشته باشد و هدف از صفحه فرود، ارائه مطالب یا ویدیوی آموزشی رایگان متناسب با کسب و کار و حوزه ای است که انتخاب کرده اید و در ازای آن، ایمیل و نام مخاطبان خود را دریافت می کنید. ارزش کسب و کار شما فقط وب سایت یا محصولات و خدمات شما نیست، بلکه لیست ایمیل های مخاطبان علاقمند به کسب و کار خود را که جمع می کنید، بسیار ارزشمند است . برای کسب و کارهای اینترنتی پیشرفته استفاده از LeadPages یا ClickFunnels که از محبوب ترین ابزارهای ایجاد صفحه فرود می باشند، توصیه می شود. (استفاده از خدمات این سایت ها پولی است) همچنین در وردپرس هم می‌توانید به راحتی یک صفحه فرود برای کسب و کار خود طراحی نمایید. یکی از بهترین افزونه‌های وردپرس برای راه اندازی و ساخت صفحه فرود به همراه بازاریابی ایمیلی ، افزونه My Mail است. این افزونه از پرطرفدارترین افزونه‌های بازاریابی ایمیلی (ایمیل مارکتینگ) است که امکان ساخت صفحه فرود برای وردپرس را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد.

۱۵٫ اتوریسپاندر

وقتی یک صفحه فرود برای کسب و کار اینترنتی خود می سازید و از افرادی که به صفحه فرود شما می آیند، نام و ایمیل شان را می خواهید، باید چیزی که وعده آن را در صفحه فرود می دهید، برای آنها بفرستید. به همین دلیل به نرم افزاری برای جمع آوری ایمیل های مخاطبان خود و برقراری ارتباط با آنها (بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ) نیاز دارید. نرم افزارهای بازاریابی ایمیل زیادی مانند  AWeber،  ActiveCampaign، GetResponse  ، InfusionSoft ، میل چیمپ و میلرلایت وجود دارد که برای شروع کسب و کار خود می توانید از میل چیمپ یا میلرلایت (استفاده از این دو نرم افزار بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ برای ۲۰۰۰ ایمیل در میل چیمپ و ۱۰۰۰ ایمیل در میلرلایت رایگان است) استفاده کنید.

اگر می خواهید کسب و کار اینترنتی پولسازی ایجاد کنید که بطور مداوم برای شما درآمدزایی کند، باید روی این ۱۵ مورد سرمایه گذاری کنید.

مدیران کسب و کار های موفق هوشمند و مبتکر بوده و همیشه به دنبال راه هایی برای بالا بردن سرعت و افزایش موفقیت خود هستند.

به قول جک منسون :  فقط زمان خود را مدیریت نکنید، بلکه با اهرم سازی حداکثر استفاده را از زمان ببرید.

 

آیا آماده هستید کسب و کار تان را بهبود ببخشید؟

اگر می خواهید بدانید کدام مدل کسب و کار اینترنتی برای شما مناسب است، اینجا کلیک کنید.

 

درباره

آکادمی رشد در زمینه های راه اندازی کسب و کار اینترنتی، توسعه کسب و کار اینترنتی، بازاریابی اینترنتی، ایجاد سیستم کسب و کار و توسعه کسب و کار ، سئو، رشد فردی و حرفه ای و آموزش سرمایه گذاری فعالیت می کند و تابحال دوره های جامع صفر تا صد کسب و کار اینترنتی، هوش رقابتی، موفقیت با مدیتیشن، جادوی پیام های پنهان، راه اندازی سایت با وی پی اس و میلیونر دیجیتالی را با هدف موفقیت شما در کسب و کار اینترنتی، رشد فردی و کسب درآمد از اینترنت تهیه کرده است.

داغ ترین ها

خود را برای بیت کوین 500 هزار دلاری آماده کنید

خود را برای بیت کوین ۵۰۰ هزار دلاری آماده کنید

خود را برای بیت کوین ۵۰۰ هزار دلاری آماده کنید آیا در مسیر بیت کوین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =